İstanbul Kültür Akademisi

Bu akademiyle amaçlanan, içinde yaşanıldığı halde yeterince tanınmayan İstanbul’un tarihi, kültürel ve sanatsal derinliği ile ilgili üst düzey bilinç oluşturmak ve bu hususta kültür elçileri yetiştirmektir. Bu amacın gerçekleşmesi için yapılacak en önemli eylem halka inmektir. Çünkü halka inmeyen projeler bütün halinde toplumun inşasına hizmet etmemektedir.

Bu gerçekliğin farkında olarak İstanbul Kültür Elçileri Derneği, İstanbul gibi yüksek standartlar üzerine kurulmuş yaşama biçimini, temelden ve derinden kazandırmak için toplumun önde gelen gruplarını harekete geçirmeyi amaçlamış ve İstanbul Akademisini planlamıştır.

Bu İtibarla Hedef Kitleyle Birlikte Yapacağımız Faaliyet Ve Etkinliklerle İstanbulun, Gelişiminde Önemli Rol Sahibi Olduğu Düşünülen Ortak Sanatsal Faaliyetleri Teşvik Etmek, Sanatsal Faaliyetlerin (Müzik, Dans, Tiyatro, Görsel Sanatlar, Sinema, V.S.) Düzenlenmesi Ve Sanatın Teşvik Ve İdaresinin Geliştirilmesini Sağlamak, İstanbulun Tarihinde Ve Kültüründe İz Bırakmış Olan Kişiler Ve Olaylar Hakkında Toplumsal Bilincin Oluşturulmasını Sağlamak, Sanatsal Yenilik Ve Yeni Kültürel Faaliyet Ve Etkinliklerin Düzenlenmesi Yaygınlaştırmak, Çocuk Ve Gençlerin Sanata Yönlendirilmesi İçin Sanatsal Ve Kültürel Projelerin Artmasını Sağlamak, Toplumsal Uyumu Artırmaya Yönelik Kültürel Projelerin Düzenlenmesi Teşvik Etmek İstanbul Odaklı Planlı Faaliyetlerin Daha Geniş Kitlelere Ulaştırılmasını Sağlamak, Sürdürülebilir Bir Temelde Kültürel Mirasın İdaresi Ve Yerel Halk İle İstanbulda Yaşayanların Yüksek Kaliteli Ve Yenilikçi Bir Kültür Anlayışı Oluşturmalarını Sağlamaktır.

Projenin Hedef Kitlesi Bu Amaca Uygun Muhtarlar, Muhtarlık Çalışanları, Sivil Toplum Kuruluşu Yönetim Kurulları (Hemşehri Dernekleri) , Hemşehri Dernekleri, Toplumda Kabul Görmüş Önemli Kişiler(Sosyal Girişimciler)

Ayrıca Kültür Ve Saanat Dernekleri İle Şehir Kültürünün Yaşanması Hususunda Arama Toplantıları, Çalıştay Ve Halka Açık Seminerler Planlanmıştır.

PROJE PAYDAŞLARI, İçişleri Bakanlığı, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kültür Ve Sanat Vakfı, Sosyal Akıl Derneği, Bilim Düşünce Ve Sanat Vakfı, Kültürel Mirası Koruma Ve Araştırma Derneği…

Broşür

istanbul-kultur-akademisi-brosur

Roll-Up

istanbul-kultur-akademisi-rollup

Kırlangıç

istanbul-kultur-akademisi-kirlangic

Seminer Davetiye

istanbul-kultur-akademisi-seminer-davetiye

Eğitim Davetiye

istanbul-kultur-akademisi-egitim-davetiye

Proje