İstanbul’u Tanıyor muyuz?

İstanbul’u bir şairin gözüyle ve bir şiirin diliyle fark etmek , bir müziğin nağmelerinde ve sözlerinde tanımak daha kalıcı olacaktır.

Öncelikle İstanbul’u tanıtmak daha sonra sanatı, müziği, edebiyatı ve özellikle şiiri sevdirmektir. Şiirlerin ve müziğin diliyle İstanbul’u tanımak daha kolay ve daha etkileyici olacaktır elbette.

Projenin ulaşmaya çalıştığı nihai hedef her şeyiyle ve her haliyle İstanbul’un tanıtılmasıdır. Malumunuzdur ki İstanbul’da yaşayanlar İstanbul’u yaşamıyorlar ve elbetteki tanımıyorlar ve bir çok güzelliğini farketmiyorlar.

Bu güne kadar toplamda 300 den fazla kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşunda yapılan İstanbul’u Tanıyor musunuz seminerleri lise, üniversite, yurt, dernek, kültür merkezi, belediye, polis yüksek okulu, Borsa İstanbul gibi yerlerde yapılmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Derneğimiz işbirliği ile devam eden müzikli sohbet seminer formatındaki programlarımız devam etmektedir.

Programlarda Başkanımız Nedret Apaydın tarafından İstanbul anlatılmakta, Türk Sanat Müziği sanatçısı Arzu Akça ‘nın müthiş yorumu ile İstanbul şarkıları söylenmekte ve misafirlerle İstanbul şiirleri okunmaktadır.