’YEDİ KITA DOSTLUK, KÜLTÜR VE SPOR İÇİN BULUŞUYOR

İstanbul Üniversitesi öncülüğünde organize edilen Uluslararası Futbol Turnuvası, İstanbul’da bulunan üniversitelerin yurt dışından ülkemize gelen öğrencilerini, sporun kaynaştırıcı, bütünleştirici ve birleştirici ruhu ile bir araya getirmeyi amaçlayan bir spor şölenidir. Türk kültürünün mezhep, renk, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın kucakladığı ülkemizdeki misafir öğrencilerimize, Türk misafirperverliği, yaşam tarzı ve kültürü hakkında bilgi vermek ve bu öğrencilerimizin ilerde ülkemiz adına birer kültür elçisi olmaları en büyük temennimizdir.

İstanbul Kültür Elçileri Derneği’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan Uluslararası Futbol Turnuvasına İstanbul’da bulunan üniversitelerde, öğrenim gören tüm uluslararası öğrenciler katılabilecektir.

Turnuvamızın en önemli etkinliklerden biri olan Kültür Elçileri Programı Organizasyonu,tüm sporcularınkatılımı ile 14-21 Nisan tarihleri arasında yapılacak boğaz turu gerçekleştirilecek. İstanbul ve Türk kültürü tanıtımı yapılacak ve katılım gösteren herkese kültür elçisi beratı takdim edilecektir. Turnuvaya katılan tüm sporculara Müzekart hediye edilecektir.

Turnuvanın renklerinden biri olacağına inandığımız En Güzel Dostluk Fotoğrafı Yarışması, sahada ve saha dışında çekilmiş ve turnuva hashtag’i #uniworldcup etiketi ile paylaşılmış fotoğraflardan en fazla beğeni alanlar final etkinliğinde oluşturulacak fotoğraf sergisinde konuklara sunulacaktır. Sergide yer alan fotoğraf sahiplerine ve bu senenin konusu olan en güzel dostluk fotoğrafı olarak seçilenfotoğraf sahibine final şenliğinde turnuva hatırasıolarak çeşitli hediyeler takdim edilecektir.

Bir şölen havasında yapılacak kapanış şenliği 30 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir. Final maçı ile başlayacak kapanış şöleni,karşılaşmanın ardından sahne alacak Yusuf Güney konseri, İstanbul Üniversitesi halk oyunları ekibi, eğlenceliyarışmalar ve sosyal alan etkinlikleri ile devam edecektir. Tüm katılımcılara spor çantası içerisinde spor malzemelerinin yer aldığı hediyeler sunulacak ve organizasyon sona erecektir.